Wczytuję dane...
Gwarancja: 6 lat

Smar biały gęsty z PTFE WGT 196 TOP Johansson 400ml

Smar biały WGT 196 TOP z PTFE marki Johansson to najwydajniejszy półplastyczny teflonowy* smar biały o niecodziennej mocy – najlepiej smarujący poziom (6). Wyposażony został w mikrocząsteczki PTFE, inhibitory korozji oraz najmocniejsze dodatki FMI (zwiększające poślizg) - pułap 6. Związki chemiczne aktywowane przez tarcie wiążą się z mikrostrukturą współpracujących powierzchni tworząc film smarujący, który utrzymuje smarowanie w przypadku przekroczenia warunków smarowania granicznego. Dostosowując się do potrzeb najbardziej wymagających klientów, promujemy wyroby przynoszące największe korzyści, a takie wymogi spełniają tylko nasze produkty o niecodziennej mocy – te pochodzące z najwyższych poziomów (6 gwiazdek). Środki te naprawdę potrafią zrobić potężne wrażenie. Przez swoje doskonałe właściwości zdecydowanie ograniczają zużycie produktu – więcej aplikacji z opakowania. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej formule, gdzie mimo super oszczędnego natryskiwania, produkt osiąga maksymalną skuteczność! Smar biały WGT 196 TOP to niedościgniony ideał gęstego białego smaru z PTFE - dla dbających o sprzęty!

Przeznaczenie:

  • małe przekładnie ślimakowe, koła i listwy zębate,

  • instalacje petrochemiczne, nie obciążane łańcuchy

  • listwy i taśmy poślizgowe, prowadnice maszyn, transportery taśmowo-płytowe, liny stalowe

  • połączenia: wielowypustowe, śrubowe i suwliwe

  • maszyny i sprzęty biurowe

  • okucia stolarki budowlanej (klamki, zawiasy, rygle)

  • elementy z Al, Cu, mosiądz, brąz, stali A2 i A4

  • przemysł hutniczy, wydobywczy, stoczniowy, motoryzacyjny, chemiczny, drzewny, tekstylny, papierniczy, poligraficzny lub inne

 Dodatkowe zalety:

Smarowanie gęstym smarem białym z PTFE jeszcze nigdy nie było tak efektywne, jak za sprawą smaru białego WGT 196 TOP, to on nadaje nowej wartości pojęciu smarowania - super oszczędny i maksymalnie skuteczny. Dzięki bardzo trwałej warstwie filmu smarującego i jego błyskawicznej reakcji ogranicza kontakt metal - metal w miejscach zagrożonych tarciem suchym. Odporny na parę, sól, zasady, kwasy, spłukiwanie wodą zimną i gorącą. Zapobiega korozji ciernej i korozji atmosferycznej stali. Utrzymuje najwyższe właściwości smarne już w bardzo małej ilości, co pozytywnie wpływa na globalne zmiany klimatyczne i ekonomię użytkowników. Forma aplikacji (spray) ułatwia rozprowadzanie - możemy precyzyjnie rozpylić żądaną ilość bez brudzenia rąk z gwarancją naniesienia całkowicie czystego  produktu. Strumień z aerozolu pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Stała rurka przedłużająca wmontowana w ochraniacz zaworu czyni nasz aerozol zawsze gotowym do użycia, jednocześnie zwiększa precyzję i oszczędność dozowania. Natryskujemy go aby nie spływał – wystarczy delikatne zroszenie! Temp. pracy -30°C do 240°C. Na bazie wapnia. Przeznaczony głównie do smarowania eksploatacyjnego i/lub w agresywnym środowisku. Doskonale nadaje się też do smarowania skojarzeń metal-plastik. WGT 196 TOP to produkt dla najbardziej wymagających!

 

Objętość netto [ml]
Nr art. Ilość [szt.]
400 ml 19600400 1/12