Wczytuję dane...
Kod producenta: 83970
Gwarancja: 36 miesięcy
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN

Fuel Guard 2 250ml KENT

 

Zastosowanie:

Fuel Guard 2 to unikalny, bardzo silny i skuteczny środek czyszczący do układów paliwowych z silnikami benzynowymi i diesel’a, zapewniający smarowanie i ochronę antykorozyjną.
 

Zalety i korzyści:

  • Do silników benzynowych i diesel'a,

  • Bezpieczny dla katalizatorów, silników Hdi,
  • Smaruje elementy systemu paliwowego,

  • Zwiększa żywotność wtryskiwaczy i pompy paliwa,

  • Wiąże wodę i miesza się z paliwem,
  • Zabezpiecza przed korozją i zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi,
  • Nie powoduje zarysowań i uszkodzeń elementów silnika tak jak zmywacze proszkowe,
  • Zawiera przeciwutleniacze

 Fuel Guard II został opracowany jako produkt do czyszczenia i smarowania układu paliwowego. Aktywny składnik zawarty w FDDII ma zdolność do skutecznego mieszania wody z paliwem (dekarbonizowanie) i przeprowadzenia tak powstałej mieszanki do układu spalania. Zapobiega zamarzaniu paliwa oraz zatykaniu się filtrów. Pozostałe dodatki zapewniają smarowanie, zabezpieczenie antykorozyjne i antyoksydacyjne co pozwala na czysta i równą pracę silnika.

 Fuel Guard II zawiera ulepszony system do usuwania wody z układu paliwowego aby uniknąć korozji i wzrostu mikroorganizmów. FDDII jest zmywaczem stosowanym w systemach paliwowych z silnikami diesel'a i silnikami benzynowymi. Po zaaplikowaniu zmywacza do baku lub dla przyspieszenia procesu, przez filtr paliwa, układ paliwowy jest czyszczony mieszaniną paliwo/FDDII.

 Fuel Guard II usuwa zabrudzenia (smoły i żywice zawarte w paliwie) i jednocześnie smaruje ruchome części systemu. FDDII redukuje poziom emisji zanieczyszczeń (test spalin), ułatwia "odpalanie" zimnego silnika, przywraca sprawność silnika (oszczędność paliwa). FDDII jest chemicznym zmywaczem, który rozpuszcza zabrudzenia w przeciwieństwie do zmywaczy proszkowych, które usuwają zabrudzenia przez "szorowanie".

 

Stosowanie

 Regularne stosowanie:
Zaleca się stosować 1ml FDDII na 1l paliwa, tzn. 50 litrów paliwa wymaga 50ml FDDII. Fuel Guard'a wlewać do baku przed wlaniem paliwa.

 "Szybkie" czyszczenie układu:
zaleca się stosować 5ml FDDII na 1l paliwa, tzn. 50 litrów paliwa wymaga 250ml FDDII. Fuel Guard'a wlewać do baku przed wlaniem paliwa.

Wskazówki i parady
DS54 Regularne stosowanie Fuel Guard'a zapobiega powstawaniu zabrudzeń w systemie paliwowym. FDDII może być stosowany do silników Hdi.

 

Objętość netto [ml]
Nr art. Ilość [szt.]
250 ml 83970 1/12