Dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomat INPOST) już od 120,00 zł.
Producenci
Co to jest teflon PTFE i jakie ma właściwości? 0
Co to jest teflon PTFE i jakie ma właściwości?

Politertrafluoroetylen PTFE został otrzymany w 1938 roku w Roy J. Plunkett w DuPont Jackson Laboratory w stanie New Jersey w USA. Synteza PTFE została opatentowana przez przedsiębiorstwo DuPont w 1956 roku. Nazwa Teflon jest zastrzeżonym znakiem towarowym przedsiębiorstwa DuPont i inni producenci tego polimeru nie mają prawa się nią posługiwać.[1]

czytaj całość »
Smar miedziowy 0
Smar miedziowy

Smar miedziowy zwany również miedzianym to specjalny rodzaj smaru, który jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach przemysłu, zwłaszcza tam, gdzie wymagana jest ochrona przed korozją i zużyciem. Jest to mieszanka oleju mineralnego z mikronizowanym pyłem miedzi, który jest skuteczny w zapobieganiu tarcia, zużycia i korozji na powierzchniach metalowych.

czytaj całość »
Co to jest dwusiarczek molibdenu MoS2? 0

Dwusiarczek molibdenu wydobycie i zastosowanie.

 

Molibden został odkryty jako materiał przemysłowy dopiero w drugiej połowie 18 wieku i nie występuje w postaci metalicznej w przyrodzie. Mimo to, jego postać mineralna - molibdenit - był używany w czasach starożytnych (czternastowieczny japoński miecz zawierał molibden), ale był nie do odróżnienia od innych podobnych materiałów, takich jak ołów czy grafit.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium